KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15695196

nr 1569 5196

Alf Sundström

(1888-1961), Sverige

Oljemålning, Motiv från Visby. Signerad. Olja på pannå, 33x42 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm

Alf Sundström, född 1888 i Forsa, Gävleborgs län, död 1961, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 9 oktober 2023
kl 18:26:45

Alf Sundström

Läs mer om Alf Sundström