KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17474342
nr 1747 4342
Albert Krüger
(1885-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad, väderkvarn. Olja på duk, 40x45 cm, yttermått inklusive ram: 5x57 cm
Albert Krüger, svensk målare född 1885 i Skåne, död 1965.
Utrop:
500 kr
måndag 8 december 2025
kl 18:38:39
Albert Krüger
Läs mer om Albert Krüger