KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229246
*
nr 1522 9246
Albert Eldh
(1878-1955)
Oljemålning, Albert Eldh (1878-1955), kvinna i park. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 19:09:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 11:25:45
1
Vinnande bud
17/2 19:59:04
2
350 kr
17/2 19:59:04
1
400 kr (Budbetjänt)
17/2 19:59:27
2
500 kr
17/2 19:59:27
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert eldh kvinna i park olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Albert Eldh
Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.
Läs om budbetjänten
nr 1522 9246
Albert Eldh
(1878-1955)
Oljemålning, Albert Eldh (1878-1955), kvinna i park. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/2 11:25:45 | 1 | Vinnande bud |
| 17/2 19:59:04 | 2 | 350 kr |
| 17/2 19:59:04 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 17/2 19:59:27 | 2 | 500 kr |
| 17/2 19:59:27 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert eldh kvinna i park olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



