KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16364013
nr 1636 4013
Akke Kumlien
(1884-1949), Sverige
Oljemålning, Signerad, flodlandskap. Olja på duk, 35x44 cm, yttermått inklusive ram: 49x58 cm
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 augusti 2024
kl 19:15:48
17/8 17:51:32
Akke Kumlien
Läs mer om Akke Kumlien