KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14046268

nr 1404 6268

Åke Wickström

(f. 1927), Sverige

Oljemålning, Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, daterad 1962. Olja på duk, 34x56cm, yttermått inklusive ram: 44x66cm

Konditionsrapport: skadad, duk

Åke Wickström, född 1927 i Karlshamn, svensk målare.

Utrop:

100 kr - 600 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:33:43

Åke Wickström

Läs mer om Åke Wickström