KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13914235

nr 1391 4235

Ã…ke Johansson

(1893-1968), Sverige

Oljemålning, Åke Johansson. Signerad, 1919, motiv från jämtland. Olja på pannå, 45x52cm, yttermått inklusive ram: 58x64cm

Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.

Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

måndag 19 april 2021
kl 19:44:20

Ã…ke Johansson

Läs mer om Ã…ke Johansson