KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15174328

nr 1517 4328

Ã…ke Corshammar

(1904-1974), Sverige

Oljemålning, Stilleben med rosor. Signerad, daterad 1957. Olja på pannå, 53x44 cm, yttermått inklusive ram: 70x61 cm

Åke Corshammar, född 1904, död 1974, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 23 januari 2023
kl 18:58:04

18/1 21:54:02 1      Vinnande bud

Ã…ke Corshammar

Läs mer om Ã…ke Corshammar