KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154329

nr 1515 4329

Ã…ke Corshammar

(1904-1974), Sverige

Oljemålning, Stensån Båstad. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm

Kondition: skadad ram

Åke Corshammar, född 1904, död 1974, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 16 januari 2023
kl 18:32:30

Ã…ke Corshammar

Läs mer om Ã…ke Corshammar