KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17514010
nr 1751 4010
Agnes Ahlberg
(1896-1972), Sverige
Oljemålning, "Den första semesterdagen", monogramsignerad, -69. Olja på pannå, 51x59 cm, yttermått inklusive ram: 63x71 cm
måndag 15 december 2025
kl 18:26:35
Agnes Ahlberg
Läs mer om Agnes Ahlberg