KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123035

nr 1612 3035

Sigge Rosén

(1913-1985), Sverige

Oljemålning, Sigge Rosén (1913-1985), I Ateljén. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 77x65 cm, yttermått inklusive ram: 87x74 cm

Sigge Rosén, svensk bildkonstnär född 1913 i Borlänge, död 1985.

Utrop:

500 kr

måndag 15 april 2024
kl 20:15:38

Sigge Rosén

Läs mer om Sigge Rosén