![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10526227
*
nr 1052 6227
Oscar Cleve
(1906-1991), Sverige
Oljemålning, Oscar Cleve (1906-1991), Vaxad tempera, Signerad 1961-62, oramad, motivet: 77x85
Oscar Cleve, svensk tecknare född 1906, död 1991.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2016
kl 19:44:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 17:32:34
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar oscar cleve svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxad tempera
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Oscar Cleve
Oscar Cleve, svensk tecknare född 1906, död 1991.
nr 1052 6227
Oscar Cleve
(1906-1991), Sverige
Oljemålning, Oscar Cleve (1906-1991), Vaxad tempera, Signerad 1961-62, oramad, motivet: 77x85
Oscar Cleve, svensk tecknare född 1906, död 1991.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/8 17:32:34 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar oscar cleve svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxad tempera
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43