KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13486512
nr 1348 6512
Kurt Lindon
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv, "Klippvägg, Stadsgården". Signerad. Olja på duk, 37x59 cm
Kurt Lindon, född 1910 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 september 2020
kl 18:02:12
21/9 17:33:14