KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033047
*
nr 1503 3047
Konrad Simonsson
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap med sjö. Signerad. Olja på pannå, 22x31 cm, yttermått inklusive ram: 312x40 cm
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2022
kl 20:17:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 18:45:17
1
1.200 kr
21/11 19:56:35
2
1.200 kr
21/11 19:56:35
1
1.200 kr (Budbetjänt)
21/11 19:56:41
2
1.600 kr
21/11 20:08:14
3
1.500 kr
21/11 20:08:14
2
1.600 kr (Budbetjänt)
21/11 20:12:12
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Konrad Simonsson
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Läs mer om Konrad Simonsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konrad simonsson landskap med sjö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Konrad Simonsson
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Konrad Simonsson
nr 1503 3047
Konrad Simonsson
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap med sjö. Signerad. Olja på pannå, 22x31 cm, yttermått inklusive ram: 312x40 cm
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 18:45:17 | 1 | 1.200 kr |
21/11 19:56:35 | 2 | 1.200 kr |
21/11 19:56:35 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
21/11 19:56:41 | 2 | 1.600 kr |
21/11 20:08:14 | 3 | 1.500 kr |
21/11 20:08:14 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
21/11 20:12:12 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Konrad Simonsson
Karl Konrad Simonsson, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1843, död 1911.Läs mer om Konrad Simonsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konrad simonsson landskap med sjö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43