KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685332
*
nr 1568 5332
Oljemålning
Karl XV (1826-1872), Ulriksdals Slott. Signerad CX, Daterad -62, Olja på duk, 103x132 cm, yttermått inklusive ram: 145x175 cm
Kondition: färgbortfall, Skadad ram, krackeleringar
Utrop:
50.000 kr
Såld:
40.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2023
kl 20:36:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 20:49:49
1
100 kr
150 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
28/9 21:59:23
2
8.000 kr
8.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
2/10 16:08:48
3
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl xv olja olja på duk oljemålning oljemålningar ulriksdals slott
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Oljemålning
Kondition: färgbortfall, Skadad ram, krackeleringar
nr 1568 5332
Oljemålning
Karl XV (1826-1872), Ulriksdals Slott. Signerad CX, Daterad -62, Olja på duk, 103x132 cm, yttermått inklusive ram: 145x175 cm
Kondition: färgbortfall, Skadad ram, krackeleringar
| Utrop: | 50.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 40.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/9 20:49:49 | 1 | 100 kr |
|
150 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
| 28/9 21:59:23 | 2 | 8.000 kr |
|
8.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
| 2/10 16:08:48 | 3 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl xv olja olja på duk oljemålning oljemålningar ulriksdals slott
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



