KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15727205
nr 1572 7205
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -60, Amaryllis. Olja på duk, 55x44 cm, yttermått inklusive ram: 75x63 cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 18:58:15
100 kr
150 kr
200 kr