KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15727205

nr 1572 7205

Johan Bladh

(1893-1976), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -60, Amaryllis. Olja på duk, 55x44 cm, yttermått inklusive ram: 75x63 cm

Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 23 oktober 2023
kl 18:58:15

Johan Bladh

Läs mer om Johan Bladh