KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14577102
nr 1457 7102
Jean Rosengren
(1894-1965), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 36x55, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
Jean Rosengren, född 1894 i Nevishög, Skåne, död 1965, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 mars 2022
kl 18:20:18
28/3 18:14:45
Jean Rosengren
Läs mer om Jean Rosengren