![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308086
*
nr 1230 8086
Ivan Constantin Johansson
(1895-1946), Sverige
Oljemålning, Waxholmsbåt, Stockholms skärgård, signerad. Olja på pannå, 38x45 cm
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 18:06:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 04:28:14
1
500 kr
21/1 18:01:28
2
Vinnande bud
- Tema
21 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Ivan Constantin Johansson
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.
Läs mer om Ivan Constantin Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgårdsmotiv stockholms skärgård stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxholmsbåt vaxholmsbåtar waxholmsbåt
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
*
Ivan Constantin Johansson
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Ivan Constantin Johansson
nr 1230 8086
Ivan Constantin Johansson
(1895-1946), Sverige
Oljemålning, Waxholmsbåt, Stockholms skärgård, signerad. Olja på pannå, 38x45 cm
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 04:28:14 | 1 | 500 kr |
21/1 18:01:28 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
21 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...![](/tema/themes/{743FFD11-E84B-4F80-B74D-5EC842BB18D2}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Ivan Constantin Johansson
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i TimrÃ¥ 1895, död 1946.Läs mer om Ivan Constantin Johansson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgårdsmotiv stockholms skärgård stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxholmsbåt vaxholmsbåtar waxholmsbåt
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03