KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17223056

nr 1722 3056

Hans Osswald

(1919-1983), Sverige

Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, 79x54 cm, yttermått inklusive ram: 86x61 cm

Hans Osswald, svensk målare, tecknare och grafiker född 1919, död 1983.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 8 september 2025
kl 20:43:10

Hans Osswald

Läs mer om Hans Osswald