KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16273390

nr 1627 3390

Hans Osswald

(1919-1983), Sverige

Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, 77x53 cm, yttermått inklusive ram: 86x61 cm

Hans Osswald, svensk målare, tecknare och grafiker född 1919, död 1983.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 10 juni 2024
kl 19:41:54

Hans Osswald

Läs mer om Hans Osswald