![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13117323
*
nr 1311 7323
Gustaf Adolf Fahle
(1906-1989), Sverige
Oljemålning, Gustaf Adolf Fahle (1906-1989), Fiskebod, Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2020
kl 18:28:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 21:47:43
1
100 kr
2/3 18:22:00
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebod gustaf adolf fahle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
nr 1311 7323
Gustaf Adolf Fahle
(1906-1989), Sverige
Oljemålning, Gustaf Adolf Fahle (1906-1989), Fiskebod, Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 21:47:43 | 1 | 100 kr |
2/3 18:22:00 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebod gustaf adolf fahle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43