KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759171

nr 1575 9171

Folke Ricklund

(1900-1986), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -31, fjällfors. Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm

Folke Ricklund, svensk målare född 1900, död 1986.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 30 oktober 2023
kl 19:10:34

Folke Ricklund

Läs mer om Folke Ricklund