KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12212005

nr 1221 2005

Ester Almqvist

(1869-1934), Sverige

Oljemålning, Landskap Småland, Monogramsignerad. Olja på duk på pannå, 34x53 cm

Kondition: slitage

Ester Almqvist, svensk bildkonstnär född 1869 i Bromma, död 1934 i Lund.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 3 december 2018
kl 18:28:56

2/12 11:39:30 1      Vinnande bud

Ester Almqvist

Läs mer om Ester Almqvist