KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15897234
nr 1589 7234
Elias Erdtman
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1936, Hässjor. Olja på pannå, 56x46 cm, yttermått inklusive ram: 71x62 cm
Elias Erdtman, svensk målare född 1862, död 1945.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 januari 2024
kl 20:44:55
26/12 10:28:55