KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502036
*
nr 1450 2036
Curt Viberg
(1908-1969), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stockholm. Olja på duk, 22x26cm, yttermått inklusive ram: 37x42cm
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 20:29:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 21:56:46
1
100 kr
20/2 21:30:31
2
Vinnande bud
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt viberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Curt Viberg
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Läs mer om Stockholm
nr 1450 2036
Curt Viberg
(1908-1969), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stockholm. Olja på duk, 22x26cm, yttermått inklusive ram: 37x42cm
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/2 21:56:46 | 1 | 100 kr |
| 20/2 21:30:31 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt viberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



