KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14222010
nr 1422 2010
Carl Luthander
(1879-1967), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stadshuset från Långholmen. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 61x71 cm
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:23:14
24/9 23:31:21
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Carl Luthander
Läs mer om Carl Luthander