KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292134
nr 1629 2134
Brita Nordencreutz
(1899-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 33x25cm, yttermått inklusive ram: 50x42cm
Brita Nordencreutz, född 1899, död 1982, svensk målare,
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juni 2024
kl 20:31:35
16/6 19:53:52
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Brita Nordencreutz
Läs mer om Brita Nordencreutz