KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16993032
nr 1699 3032
Algot Törneman
(1909-1993), Sverige
Oljemålning, Komposition med ek. Signerad P Törneman. Olja på duk, 53x65 cm, oramad
Algot Törneman (signatur P Törneman), svensk konstnär född 1909, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 5 maj 2025
kl 20:22:00
100 kr
150 kr
Algot Törneman
Läs mer om Algot Törneman