Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Offsettryck 7437029



*

nr 743 7029


Ola Billgren

(1940-2001), Sverige


Offsettryck , Ola Billgren (1940-2001), osignerad, motivets mått: 32x55


Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 februari 2012
kl 19:48:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/2 17:40:48 1      700 kr
23/2 15:36:13 2      800 kr
27/2 13:26:33 3      950 kr
27/2 17:58:33 4      Vinnande bud



  • Tema
  • 27 feb

Grafik

På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Ola Billgren

Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.

Läs mer om Ola Billgren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst offsettryck ola billgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6363 Batiktavla
    Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:32
  • 6313 EmaljmÃ¥lningar
    2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:39
  • 8050 Fotografi
    Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:37
  • 8024 Konsttryck
    Zhen-Huan Lu, "American Flag", yttermått inklusive..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:09
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:01
  • 8058 Ritning
    Fastighet, Kv Klippan, Stockholm. Signerad, datera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:49




Ladda ner broschyr