KONST / Litografier / Offsetlitografi 11709040
*
nr 1170 9040
Carouschka Streijffert
(f. 1955), Sverige
Offsetlitografi, "Hjärtsyn", signerad och numrerad 103/360, motivet: 50x35 cm
Carouschka Streijffert, svensk konstnär och inredningsarkitekt född 1955 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2018
kl 20:14:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 22:09:05
1
300 kr
19/3 20:09:07
2
Vinnande bud
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Carouschka Streijffert
Carouschka Streijffert, svensk konstnär och inredningsarkitekt född 1955 i Stockholm.
Läs mer om Carouschka Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier offsetlitografi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Carouschka Streijffert
Carouschka Streijffert, svensk konstnär och inredningsarkitekt född 1955 i Stockholm.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Carouschka Streijffert
nr 1170 9040
Carouschka Streijffert
(f. 1955), Sverige
Offsetlitografi, "Hjärtsyn", signerad och numrerad 103/360, motivet: 50x35 cm
Carouschka Streijffert, svensk konstnär och inredningsarkitekt född 1955 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/3 22:09:05 | 1 | 300 kr |
| 19/3 20:09:07 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Carouschka Streijffert
Carouschka Streijffert, svensk konstnär och inredningsarkitekt född 1955 i Stockholm.Läs mer om Carouschka Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier offsetlitografi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



