KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17025309

nr 1702 5309

Elis Eriksson

(1906-2006), Sverige

Monogramsignerad med skrivmaskinstext, daterad -63, figurkomposition. Blandteknik, bildmått: 23x25 cm, yttermått inklusive ram: 51x51 cm. Signerad

Elis Eriksson, svensk målare, skulptör och författare född 1906, död 2006.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 19 maj 2025
kl 20:02:00

15/5 15:45:04 1      Vinnande bud

Elis Eriksson

Läs mer om Elis Eriksson