ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6488043
*
nr 648 8043
Spegel
sekelskifte, höjd: 102
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2010
kl 19:17:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 09:46:02
1
500 kr
16/7 21:31:36
2
350 kr
16/7 21:32:07
2
450 kr
19/7 11:31:58
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 648 8043
Spegel
sekelskifte, höjd: 102
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/7 09:46:02 | 1 | 500 kr |
| 16/7 21:31:36 | 2 | 350 kr |
| 16/7 21:32:07 | 2 | 450 kr |
| 19/7 11:31:58 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



