SILVER & METAL / Silver / Tableware 11053177
nr 1105 3177
TABLEWARE
12 pieces, silver, Gustaf Theodor Folcker, Stockholm 1800-talets mitt, Engelsk Snäck, 6 st matskedar + 6 matgafflar, vikt ca 850 g,
12 st, silver, Gustaf Theodor Folcker, Stockholm 1800-talets mitt, Engelsk Snäck, 6 st matskedar + 6 matgafflar, vikt ca 850 g
3000
SEK 2800
Monday April 24 2017
at 20:35:47
24/4 19:35:40
- Thema-auction
Apr 24
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver