KONST / Litografier / Färglitografi 16326440
nr 1632 6440
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Signerad, numrerad 3/25 HC upplaga. Färglitografi, bildmått: 45x38 cm, yttermått inklusive ram: 67x50 cm
Kondition: blekt
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 juli 2024
kl 18:41:05
6/7 11:50:07