KONST / Litografier / Färglitografi 14228101
*
nr 1422 8101
Martin Ã…lund
(f. 1967), Sverige
Signerad, numrerad 24/36, Årstabron. Färglitografi. Bladets mått: 39x58, oramat löst blad
Martin Ålund, svensk målare född i Umeå 1967.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:45:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 12:03:59
1
700 kr
13/9 15:23:34
2
500 kr
13/9 15:23:34
1
600 kr (Budbetjänt)
27/9 18:45:30
2
800 kr
27/9 18:49:19
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: broar färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martin ålund oramat löst blad stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm årstabron
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Martin Ã…lund
Martin Ålund, svensk målare född i Umeå 1967.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1422 8101
Martin Ã…lund
(f. 1967), Sverige
Signerad, numrerad 24/36, Årstabron. Färglitografi. Bladets mått: 39x58, oramat löst blad
Martin Ålund, svensk målare född i Umeå 1967.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 12:03:59 | 1 | 700 kr |
| 13/9 15:23:34 | 2 | 500 kr |
| 13/9 15:23:34 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 27/9 18:45:30 | 2 | 800 kr |
| 27/9 18:49:19 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: broar färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martin ålund oramat löst blad stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm årstabron
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



