KONST / Litografier / Färglitografi 6481191
*
nr 648 1191
Henrik Sörensen
(1882-1962), Norge
Färglitografi , Henrik Sörensen (1882-1962), 1946, 59x69
Kondition: dedikation
Henrik Sörensen, född 1882 i Fryksände i Värmland, död 1962 i Oslo, norsk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2010
kl 19:14:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 14:39:00
1
Vinnande bud
19/7 19:03:52
2
200 kr
19/7 19:05:01
2
300 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henrik Sörensen
Henrik Sörensen, född 1882 i Fryksände i Värmland, död 1962 i Oslo, norsk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Henrik Sörensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk färglitografi grafik henrik sörensen litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa norge norsk skandinavien skandinavisk
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Henrik Sörensen
Kondition: dedikation
Henrik Sörensen, född 1882 i Fryksände i Värmland, död 1962 i Oslo, norsk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Henrik Sörensen
nr 648 1191
Henrik Sörensen
(1882-1962), Norge
Färglitografi , Henrik Sörensen (1882-1962), 1946, 59x69
Kondition: dedikation
Henrik Sörensen, född 1882 i Fryksände i Värmland, död 1962 i Oslo, norsk målare, grafiker och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/7 14:39:00 | 1 | Vinnande bud |
| 19/7 19:03:52 | 2 | 200 kr |
| 19/7 19:05:01 | 2 | 300 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henrik Sörensen
Henrik Sörensen, född 1882 i Fryksände i Värmland, död 1962 i Oslo, norsk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Henrik Sörensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk färglitografi grafik henrik sörensen litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa norge norsk skandinavien skandinavisk
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



