KONST / Litografier / Färglitografi 13878049
*
nr 1387 8049
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 97/100. Motivet: 46x55, yttermått inklusive ram: 65x72cm
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 20:24:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 07:45:07
1
Vinnande bud
29/3 20:03:55
2
350 kr
29/3 20:03:56
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Erik H Olson
nr 1387 8049
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 97/100. Motivet: 46x55, yttermått inklusive ram: 65x72cm
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/3 07:45:07 | 1 | Vinnande bud |
| 29/3 20:03:55 | 2 | 350 kr |
| 29/3 20:03:56 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk mÃ¥lare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



