KONST / Litografier / Färglitografi 13418169
nr 1341 8169
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Färglitografi, "Solspel". Signerad. Motivet: 44x37 cm
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 17 augusti 2020
kl 18:27:37
14/8 09:48:53
150 kr
17/8 17:58:34
Brita Molin
Läs mer om Brita Molin