KONST / Litografier / Färglitografi 15914200
nr 1591 4200
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Signerad, numrerad 115/260. Färglitografi, bildmått: 37x46 cm, yttermått inklusive ram: 51x58 cm
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 januari 2024
kl 18:13:55
22/1 07:42:36