KONST / Litografier / Färglitografi 16982022
nr 1698 2022
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
"Kräftor kräva dessa drycker", ej signerad, färglitografi, Propagandacentralen N. E. J. Göteborg, 69x49 cm, yttermått inklusive ram: 72x52 cm
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 28 april 2025
kl 20:54:18
28/4 20:46:51
28 apr
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström