KONST / Litografier / Litografier 9535217
*
nr 953 5217
Ursula Schütz
(f. 1935), Sverige
Litografier, 2 st. Ursula Schütz, numrerade och signerade, motivet: 24x24 + 20x20
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2015
kl 18:47:50
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ursula Schütz
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
Läs mer om Ursula Schütz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula schütz
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49
*
Ursula Schütz
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
Läs mer om Ursula Schütz
nr 953 5217
Ursula Schütz
(f. 1935), Sverige
Litografier, 2 st. Ursula Schütz, numrerade och signerade, motivet: 24x24 + 20x20
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2015 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ursula Schütz
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.Läs mer om Ursula Schütz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula schütz
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38 -
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49



