KONST / Litografier / Litografier 10447241
*
nr 1044 7241
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Litografier, 2 st, Roland Svensson (1910-2003), motivet: 11x10 resp. 31x23
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2016
kl 19:15:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/6 00:56:56
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6791 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:03
*
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
nr 1044 7241
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Litografier, 2 st, Roland Svensson (1910-2003), motivet: 11x10 resp. 31x23
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/6 00:56:56 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6791 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:03



