Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7449270



*

nr 744 9270


Sixten Haage

(1926-2021), Sverige


Litografi, Sixten Haage (f. 1926), 1981, 15/55, 54x42


Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 februari 2012
kl 18:10:54


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/2 14:26:24 1      100 kr
26/2 21:40:05 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Sixten Haage

Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.

Läs mer om Sixten Haage
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier sixten haage svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr