KONST / Litografier / Litografi 12815605
nr 1281 5605
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 16/25. Motivet: 39x58cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 19:32:25
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe