KONST / Litografier / Litografi 10838111
*
nr 1083 8111
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Litografi, Pierre Olofsson (1921-1996), 97/150, motivet: 6 X 6
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2017
kl 20:18:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 16:40:49
1
300 kr
15/1 17:37:48
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2005 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
18 november kl 18:03
*
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Pierre Olofsson
nr 1083 8111
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Litografi, Pierre Olofsson (1921-1996), 97/150, motivet: 6 X 6
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/1 16:40:49 | 1 | 300 kr |
15/1 17:37:48 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2005 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
18 november kl 18:03