ART / Lithographs / Litograph 8805062
*
nr 880 5062
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Kompostion, signerad 255/260,
LITOGRAPH (F), Pierre Olofsson (1921-1996), Kompostion, signerad 255/260
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1200
Auction date:
Monday Mars 10 2014
at 21:02:02
- Bid history
Time
Bidder
Bid
5/3 20:27:44
1
800 kr
10/3 17:08:15
2
800 kr
10/3 17:10:12
1
Vinnande bud
10/3 20:57:03
3
1.100 kr
- Specialauktion
- Artist/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik kompostion litografi litografier pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:43
-
7081 LITOGRAPH IN C..
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:12
-
7082 LITOGRAPH IN C..
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:13
-
7063 LITOGRAPH IN C..
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. Signed, nu..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:38
*
Pierre Olofsson
Read more about Pierre Olofsson
nr 880 5062
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Kompostion, signerad 255/260,
LITOGRAPH (F), Pierre Olofsson (1921-1996), Kompostion, signerad 255/260
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 1000 |
| Sold: | SEK 1200 |
| Auction date: |
Monday Mars 10 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 5/3 20:27:44 | 1 | 800 kr |
| 10/3 17:08:15 | 2 | 800 kr |
| 10/3 17:10:12 | 1 | Vinnande bud |
| 10/3 20:57:03 | 3 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.Read more about Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik kompostion litografi litografier pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:43 -
7081 LITOGRAPH IN C..
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:12 -
7082 LITOGRAPH IN C..
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:13
-
7063 LITOGRAPH IN C..
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. Signed, nu..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:38



