KONST / Litografier / Litografi 8336011
*
nr 833 6011
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografi, Peter Dahl (f, 1934), Fredmans epistlar, motivets mått: 43 x 29, 5
Kondition: saknar glas
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2013
kl 19:10:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 18:57:00
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fredmans epistlar grafik litografi litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8191 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:05
-
8356 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12
*
Peter Dahl
Kondition: saknar glas
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 833 6011
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografi, Peter Dahl (f, 1934), Fredmans epistlar, motivets mått: 43 x 29, 5
Kondition: saknar glas
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/6 18:57:00 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fredmans epistlar grafik litografi litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8191 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:05 -
8356 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12



