KONST / Litografier / Litografi 12319137
*
nr 1231 9137
Lars Rolf
(1923-2001), Sverige
Litografi, Skutor. Signerad, daterad -52, numrerad 125/150. Motivet: 30x24 cm
Lars Rolf, svensk bildkonstnär född 1923, död 2001.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2019
kl 20:06:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 17:49:43
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lars rolf litografi litografier skutor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
-
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
*
Lars Rolf
Lars Rolf, svensk bildkonstnär född 1923, död 2001.
nr 1231 9137
Lars Rolf
(1923-2001), Sverige
Litografi, Skutor. Signerad, daterad -52, numrerad 125/150. Motivet: 30x24 cm
Lars Rolf, svensk bildkonstnär född 1923, död 2001.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/1 17:49:43 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lars rolf litografi litografier skutor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31 -
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37



