KONST / Litografier / Litografi 13038373
*
nr 1303 8373
Larry Rivers
(1923-2002), USA
Litografi, Signerad, numrerad 16/19, état II 1961, oramat löst blad. Bladets mått: 56x76 cm
Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:34:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 19:22:47
1
1.000 kr
27/1 19:25:43
2
1.800 kr
27/1 19:25:56
2
1.800 kr
27/1 19:26:55
1
1.400 kr
27/1 19:26:55
2
1.500 kr (Budbetjänt)
27/1 19:28:21
1
1.700 kr
27/1 19:28:21
2
1.800 kr (Budbetjänt)
27/1 19:29:58
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik larry rivers litografi litografier oramat löst blad usa
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Larry Rivers
Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.
Läs om budbetjänten
nr 1303 8373
Larry Rivers
(1923-2002), USA
Litografi, Signerad, numrerad 16/19, état II 1961, oramat löst blad. Bladets mått: 56x76 cm
Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/1 19:22:47 | 1 | 1.000 kr |
| 27/1 19:25:43 | 2 | 1.800 kr |
| 27/1 19:25:56 | 2 | 1.800 kr |
| 27/1 19:26:55 | 1 | 1.400 kr |
| 27/1 19:26:55 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 27/1 19:28:21 | 1 | 1.700 kr |
| 27/1 19:28:21 | 2 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 27/1 19:29:58 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik larry rivers litografi litografier oramat löst blad usa
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



