KONST / Litografier / Litografi 9703469
*
nr 970 3469
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Litografi, John-Erik Franzén (f. 1942), 1978, 65/100, ramens innermått: 70x98
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2015
kl 20:55:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/7 17:10:31
1
250 kr
8/7 21:28:38
2
150 kr
8/7 21:28:38
1
200 kr (Budbetjänt)
13/7 19:49:16
3
250 kr
13/7 19:49:16
1
250 kr (Budbetjänt)
13/7 20:50:12
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik john-erik franzén litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs om budbetjänten
Läs mer om John-Erik Franzén
nr 970 3469
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Litografi, John-Erik Franzén (f. 1942), 1978, 65/100, ramens innermått: 70x98
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/7 17:10:31 | 1 | 250 kr |
8/7 21:28:38 | 2 | 150 kr |
8/7 21:28:38 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
13/7 19:49:16 | 3 | 250 kr |
13/7 19:49:16 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
13/7 20:50:12 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik john-erik franzén litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16