KONST / Litografier / Litografi 15779162
nr 1577 9162
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 26/150, daterad -51. Bildmått: 33x45 cm, yttermått inklusive ram: 53x64 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
måndag 13 november 2023
kl 18:27:04
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén